Broušení parket

Broušení parket

Výroba na míru

Máte doma parketovou podlahu, která byla roky skrytá pod starým kobercem či linoleem? Právě jste se rozhodli, že starý koberec nebo linoleum vyměníte a k vašemu překvapení se pod opotřebovanou podlahovou krytinou objeví původní parketová podlaha. Podlaha je samozřejmě zašlá a k lesku bývalé slávy má opravdu hodně daleko. Najednou máte více možností než původně zamýšlenou pouhou výměnu podlahy. Můžete totiž původní parketovou podlahu v případě, že není vážně poškozená obnovit. Pokud se pro záchranu původní podlahy rozhodnete nevyhnete se v průběhu renovace broušení parket, které jsou původní. Naše hlavní oblast působení je pro broušení parket Praha a střední Čechy.

Pokud broušení parket proběhne tak jak má, vaše stará parketová podlaha získá opět krásný vzhled takřka nové podlahy.

Níže ve zkratce popíšeme průběh broušení parket.

Jak k broušení parket přistupovat

V prvním případě je nutné prozkoumat stav parket. Pokud parkety nenesou známky velkého poškození, může být postačující odstranit obroušením pouze vrchní lak, který je na parketách. Stačí tedy odebrat zhruba 1 milimetr z horní vrstvy. Jestliže parkety obsahují různé škrábance a vrypy je možné obrousit dva až tři milimetry materiálu.

Broušení parket se provádí postupně a z různých směrů. Nejprve se používají hrubší brusné papíry, přes střední až po jemné brusné papíry. Malé dřevěné plochy, které nejsou výrazně poškozené je možné brousit například malou rotační nebo excentrickou bruskou. Na velké plochy je vhodná velká a těžká válcová bruska nebo velká rotační bruska.

Co je třeba udělat po obroušení parket

Po obroušení parket je nejprve nutné vysavačem řádně odsát veškerý prach a nečistoty, které na parketách a ve spárách zůstaly. Poté je možné přistoupit k tmelení parket, pro které se používá směs pilin z broušení smíchaných s tmelící hmotou. Po tmelení necháme parkety vytvrdnout a poté opět jemně přebrousíme. Pokud je vše bezchybně hotové přichází na řadu konečné lakování.

Pokud je vše provedeno řádně a podle daných postupů, získá vaše podlaha nový vzhled, vysokou kvalitu a trvanlivost.

Jak postupovat v případě zájmu o broušení parket?

Pokud máte zájem o broušení parket, kontaktujte nás na telefonních číslech: +420 608 701 974, +420 734 255 047, případně přes kontaktní formulář uvedený níže nebo e-mailem na: info@podlahyvs.cz.

Domluvíme si s vámi osobní schůzku v místě realizace broušení parket. Na osobní schůzce vám zodpovíme veškeré vaše dotazy a důkladně zkontrolujeme aktuální stav podlahy a v dohodnutém termínu vám zašleme cenovou nabídku včetně časového harmonogramu prováděných prací. Pokud vám bude naše cenová nabídka vyhovovat dohodneme termín zahájení prací.

Osobní návštěva včetně konzultace v místě realizace zakázky s následným vyhotovením cenové nabídky je samozřejmě zdarma a zcela nezávazná. Náš hlavní region je pro broušení parket Praha a střední Čechy

Co vše od vás budeme potřebovat?

Pokud se vám naše cenová nabídka bude zamlouvat, budeme od vás potřebovat minimální součinnost, která obnáší volný přístup do renovovaných prostor a přívod elektrické energie. Vše ostatní si již obstaráme sami včetně závozu potřebného materiálu, strojů a zařízení. Součástí naší každé nabídky je samozřejmě také úklid po ukončení prací.

Děkujeme za vaši návštěvu našich stránek a těšíme se na případnou spolupráci.

POTŘEBUJETE SE NÁS NA NĚCO ZEPTAT?
VOLEJTE: +420 608 701 974  +420 734 255 047 

Přejete si nám poslat zprávu?

Vyplňte tento formulář a ozveme se vám ve velice krátké době.
DĚKUJEME